Detoxifiere de metale grele

Autosustenabil

Administrator
Membru personal
Cea mai eficientă metodă de eliminare a metalelor grele din organism este cu ajutorul acestor aceste cinci alimente vindecătoare, pe care, dacă le veți consuma vreme de o perioadă suficient de lungă de timp, veți constata o îmbunătățire simțitoare a stării de sănătate. Aceste cinci alimente, prezentate în detaliu mai jos, elimină metalele grele și lasă în urma lor substanțe nutritive puternice care repară daunele produse de metalele grele și regenerază corpul.
Afine salbatice de padure.pngAlge dulse.pngCoriandru.pngSpirulina.pngPudra de suc de orz verde 2.png
Aliment
Afine de pădure
Alge roșii (dulse)
Coriandru frunze
Spirulină
Pudră de suc de orz verde
AcțiuneExtrag metalele grele din creier, vindecă și repară golurile rămase după extragerea metalelor grele.Se leagă chimic de mercur, plumb, aluminiu, cupru, cadmiu și nichel și traversează bariera din vase de sânge spre creier. Au o mare forță de eliminare a mercurului pe cont propriu, spre deosebire de celelalte alge.Pătrunde în locurile cele mai greu accesibile și extrage metalele grele acumulate ani de zile.Extrage metalele grele din creier, sistemul nervos central și ficat și absoarbe metalele grele extrase de sucul de orz verde.Extrage metalele grele din splină, tractul intestinal, pancreas și sistemul reproducător. Pregătește mercurul pentru o absorbție completă de către spirulină.
Doză zilnică1 cană2 linguri de fulgi1 cană2 lingurițe1-2 lingurițe
MențiuniAlegeți afinele sălbatice de pădure, proaspete sau congelate, nu cele de cultură fie ea chiar bio. Afinele sunt cel mai puternic aliment pentru inversarea bolii Alzheimer.Alegeți algele dulse din Oceanul Atlantic.Se poate consuma în salate sau într-un smoothie.De preferință cea din Hawaii. Se poate lua amestecată cu apă, apă de cocos sau suc natural proaspăt.Diferă de pudra din orz verde. Se poate lua amestecată cu apă sau cu suc natural.

Aceste cinci alimente se pot consuma separat, însă cel mai simplu este să faceți un smoothie din ele pe care puteți să-l consumați zilnic, după următoarea rețetă:
  • 2 căni afine sălbatice
  • 1 cană frunze de coriandru
  • 1-2 lingurițe spirulină pudră
  • 1 linguriță suc de orz verde pudră
  • 2 linguri alge dulse
  • 2 banane
  • 1 cană de suc proaspăt de portocale
  • 1 cană de apă (opțional)
Pentru a face detoxifierea și mai eficientă, puteți bea zilnic ceai din rădăcină de brusture.
Sursa informației: Medical Medium (autor Anthony Williams)
 

Autosustenabil

Administrator
Membru personal
Algele roșii și pudra de suc de orz verde se găsesc la magazinele naturiste în general, sau la magazinele bio online. Afinele sălbatice le puteți cumpăra de la culegătorii locali dacă aveți în zonă, însă eu le-am cumpărat până acum de la Auchan de la un producător român pe care îl recomand din toată inima (Link http://www.ecofruct.eu/produse/fructe).
 

Angli Rama

Membru
Am început de curând să adun capsule din iarbă de orz, o să aduc în combinație Spirulina și afinele. Pot spune un lucru care m-a uimit, efectul orezului este imediat.
 

Autosustenabil

Administrator
Membru personal
Am început de curând să adun capsule din iarbă de orz, o să aduc în combinație Spirulina și afinele. Pot spune un lucru care m-a uimit, efectul orezului este imediat.
Mă bucur să aud, într-adevăr efectul orzului verde se simte la scurt timp, iar în combinație cu restul superalimentelor efectele sunt și mai puternice. Multă sănătate!
 
Sus